• Godny Polecenia

Sowier sp. z o.o.

  • 0 ( 0 głosów)

Auto Naprawa  KlimatyzacjaMechanika pojazdowa

228
ad

Wprowadzenie

Firma „Sowier” powstała w 1969 roku, jako rzemieślniczy Zakład Mechaniki Pojazdowej, specjalizujący się w naprawach i obsłudze samochodów Polski Fiat, Zastava, FIAT.

Dzięki wysokiej renomie świadczonych usług, Firma stale rozwijała się i w 1980 roku została wytypowana na Autoryzowaną Stację Obsługi samochodów marki Toyota. Bardzo duży wpływ na tą decyzję miało nowoczesne, jak na ówczesne czasy, obiekty i wyposażenie zakładu oraz wysokie kwalifikacje zatrudnionego personelu. Z uwagi na to, że były to początki działalności Toyoty w Polsce, firma „Sowier” obejmowała swym zasięgiem terytorialnym całą Polskę południową - od Dolnego Śląska po Lublin oraz od Podhala po Łódź. Wkrótce, Firma uzyskała dodatkową autoryzację na obsługę serwisową kolejnych marek samochodów japońskich, tj. Isuzu oraz Nissan. Sytuacja ta uległa zmianie dopiero po roku 1990 - gdy wobec dynamicznego rozwoju rynku, Firma skoncentrowała się na sprzedaży i obsłudze samochodów wyłącznie marki Toyota, a głównym obszarem działania została północna część regionu krakowskiego.

W połowie 2004 roku, wskutek zmiany sytuacji rynkowej spowodowanej wprowadzeniem tzw. Rozporządzenia GVO oraz wygaśnięcia dotychczasowych kontraktów dealerskich, Firma skoncentrowała się na rozwoju wielomarkowej działalności serwisowej oraz na sprzedaży samochodów używanych. Dla utrzymania najwyższego poziomu jakości swojej działalności Firma wdrożyła system zarządzania jakością zgodny z wymaganiami normy ISO 9001 (pierwsza certyfikacja DEKRA – 12.01.2005 r.) oraz nawiązała ścisłą współpracę z największym w Polsce importerem części do samochodów azjatyckich – firmą JC AUTO.

0 Polecenia

Informacja! : Nie znaleziono żadnych poleceń

Zostaw swoją ocenę

  • Obłsuga
  • Warsztat
  • Jakość

Zostaw swoje polecenie

Zadaj pytanie

Uzyskaj odpowiedzi na swoje pytania

Zadaj pytanie

Pytania

Na to pytanie nie ma odpowiedzi.